Прва помоћ 2022

Данас се у нашој школи одржава обука Прве помоћи и промоције здравља у организацији Црвеног крста Чукарице за ученике 6-ог и 7-ог разреда.
МУЗИЧКИ ИНСТРУМЕНТИ 1/2

Ucenici 1/2 su veoma uspesno napravili muzicke instrumente ( zvecke, bubnjeve, stapice). U ucionici je vladala radna i vesela atmosfera. U zavrsnom delu casa organizovana je izlozba gde su ucenici primenili svoje znanje svirajuci i slusajuci zvuke napravljenih instrumenata. Cas je realizovala uciteljica Jasmina Trifunovic
ДАН ШКОЛЕ 2021

Креативним радовима обележен је Дан школе ОШ „Љуба Ненадовић“ Дан школе услед стања изазваног Kовидом19, ове године није обележен на традиционалан начин, али су се ученици свих узраста, у сарадњи са наставницима ликовне културе, потрудили да на креативан начин обележе Дан школе. У новом простору за слободне активности отворена је излозба наших ученика. Ученици су са својим наставницима, уз поштовање епидемиолоских мера, посетили излозбу.
Горани 2021

Као и сваке године у Засавици је одржана Горанска радионицда ученика 6-тог разреда
5. Сабор човекољубља

10.09.2021. се одржао 5. Сабор човекољубља на Чукарици у организацији Црвеног крста Чукарицеи О.Ч. кроз пригодан програм деце ометене у развоју из Сремчице, Умке, Панчева и представника власти, школа....веома лепо организовано, приредбе и промотивни радови ученика ометених у развоју.
Засадимо три дрвета

Ученици осмог разреда учествовали су у акцији " Засадимо своја три дрвета".
Сунчана јесен живота 2021

“Сунчана јесен живота” у организацији Црвеног крста Чукарице. 2020/21.год. Повод за реализацију конкурса било је обележавање Месеца старих. Учесници конкурса су у ликовним и литерарним радовима представили своје виђење међугенерацијског разумевања и солидарности. Међу награђенима нашли су се и радови наших ученика. Николина Романић5/6 освојила је треће место на ликовном конкурсу.
ЉУБА(В) У ДОБА КОРОНЕ

Школска 2020/2021. година је другачија по много чему, па је и обележавање Дана школе добило специфичну форму. Стручно веће за ликовну културу и Стручно веће за српски језик и књижевност, расписали су ликовни и литерарни конкурс на тему ''Љуба(в) у доба короне''. Међу маштовитим и занимљивим радовима, одабрани су они, који су по мишљењу жирија, најбољи. Жири су чинили сви наставници ликовне културе и српског језика и књижевности. Најбољи радови су награђени. Награђени литератни радови: 1. место- Маша Јејина и Јана Ћировић 2. место- Стефан Немања Јеличић 3. место- Софија Ганић Специјална награда - Катарина Николић Награђени ликовни радови 1. место- Ева Шокта 2. место- Петра Милић 3. место- Јана Ћировић
Горани 2020

Учешће ученика шестог разреда у раду горанске радионице У оквиру реализације пројекта "Заштита,очување,вишенаменско коришћење и подизање свести и знања о вредностима шума код младих ", ученици шестог разреда учествовали су на једнодневној радионици коју организује покрет Горана у сарадњи са Министарством пољопривреде, шумарства и водопривреде у петак 25.09.2020. Програм радионице реализовао се на отвореном уз поштовање свих мера превенције за спречавање ширења вируса ковид 19
мБот 2020

ФИЗИЧКО КОЛО ЛИГЕ КОДИГРАЊЕ 2019/20 Данa, 29.02.2020., одржало се регионално такмичење КОДиграње, у ком су учествовали старији основци из целе Србије. У Београду, наша школа је била један од домаћина и угостила неколико школа из окружења, а то су: 1. ОШ „Војвода Мишић“ 2. ОШ „Данило Киш“ 3. ОШ „Уједињене нације“ 4. ОШ „Иво Андрић“ 5. ОШ „Војвода Мишић“ Задатак је био да се испрограмира „mBot“, аутономно управбљано возило, тако да се креће од 0 позиције до тачке 8.