Новости

Назив школе ОШ „Љуба Ненадовић“ Улица и број, општина Аце Јоксимовића 25, Чукарица Директор школе Телефон / Факс 2512 093 / 2513 093 e-mail [email protected] Библиотекар(и) Сузана Илић Телефон / Факс _2512 093 e-mail [email protected] Број радних дана у недељи за кориснике 5 Број радних сати дневно за кориснике 6

Беседништво и култура говора

Датум: 18. Decembar 2017 22:42 Категорија: Информације

БЕСЕДНИЦИ НА ПОБЕДНИЧКОМ ПОСТОЉУ

Ученици наше школе у претходних дванест недеља били су полазници програма БЕСЕДНИШТВО ЗА ДЕЦУ И МЛАДЕ  у организацији Драмског студија „БИС“ , уз менторство наставника српског језика ОШ „Љуба Ненадовић“ Зорице Огњановић и Ане Милуновић.
У том периоду ученици су стицали основне вештине реторике и јавног говора, дошли до теме за своју беседу  и припремили наступ. Уз Лидију Савић и Стефана Симића који су са ученицима радили на самом програму, паралелно су радили и поменути наставнивци наше школе. Зајденичким напором три ученка су изразила своје мишљење кроз свој ауторски текст и први пут јавно беседили здушно бранећи свој став и српски језик у свој његовој лепоти.
17. 12. 2017. у просторијама свечане сале „Тринаесте београдске гимназије“  одржано је општинско такмичење „Беседништво и култура говора за децу и младе од 10-18 година Меморијал Љубица Копривица“ .

Хуманитарна акција

Датум: 15. Decembar 2017 22:39 Категорија: Информације

Хуманитарна акција Црвеног крста " Један пакетић, пуно љубави",
прикупљено 60 пакетића за незбринуту децу

Превенција насиља – материјал за родитеље

Датум: 20. Novembar 2017 21:08 Категорија: Новости

Превенција насиља – материјал за родитеље

Дрво генерације

Датум: 15. Novembar 2017 22:00 Категорија: Новости

15. 11. 2017. год наши прваци , заједно са другарима шестог разреда засадили су
у школском дворишту своје прво дрво "Дрво генерације". Дрво је тулипановац.

Бесплатно пливање

Датум: 02. Novembar 2017 16:45 Категорија: Информације

Затворени олимпијски базен

Датум: 26. Oktobar 2017 20:52 Категорија: Информације

Драги ученици и родитељи,
Градска општина Чукарица  је и ове године закупила за ученике основних школа са територије Општине затворени олимпијски базен у балон хали на пливалишту Кошутњак.Ово је још један начин бављења спортом за ученике који могу да користе овај базен недељом од 13:00 до 15:00 часова.Бесплатно коришћење базена  почиње 5.11.2017.год. и предвиђено је да траје до краја марта 2018.год.
Коришћење базена важи искључиво за ученике пливаче  у пратњи родитеља и са уредном документацијом коју чине ђачка књижица за ученике и лична карта за родитеља.
На базену постоји спасилачка служба Завода за спорт и медицину спорта Републике Србије али напомињемо да је сваки родитељ одговоран за своје дете.
Надамо се да ћете користити базен и да ће тако ова услуга коју вам пружа ваша Општина имати прави смисао.

Млади Горани

Датум: 22. Oktobar 2017 07:36 Категорија: Информације

У специјалном резервату Засавица у оквиру пројекта "Заштита, очување и подизање свести
код младих о вредностима шума у Србији", едукација за најмлаће пипаднике покрета "Горана"

Види Галерију слика

ЗДРАВА ХРАНА

Датум: 17. Oktobar 2017 19:15 Категорија: Информације

СВЕТСКИ ДАН ЗДРАВЕ ХРАНЕ У „ЉУБИ“

Види Галерију слика

Обележавање Светског дана здраве хране, 16. октобра, установила је Организација за храну и пољопривреду Уједињених нација (ФАО). Обележава се од 1981. године  у циљу постизања свести о стварању „света без гладних“.
Данас је у трпезарији наше школе обележен овај дан малом манифестациом коју је организовао Ученички парламент на челу са координаторима наставницима Јеленом Шапић и Аном Милуновић и уз подршку наставника хемије и биологије.

ПОЧЕТАК НАСТАВЕ У ПОПОДНЕВНОЈ СМЕНИ

Датум: 07. Oktobar 2017 19:10 Категорија: Информације

Драги ученици,
Резултати анкете коју сте ви попуњавали показују следеће:
-од 623 ученика 5-8.разреда, у анкети је учествовало 596 ученика или 95,66%,
 а 27-оро ученика или 4,33% није попуњавало анкетни листић.
-414 анкетираних ученика се изјаснило да желе да настава у послеподневној смени почиње у 13:00 часова
  и да се 7.час завршава у 19:00 часова-  то је 69,46 % ученика
-182 ученика су желела да се почетак наставе не мења и да буде у 14:00 часова- то чини 30,53% ученика.
Добијене резултате анкете саопштили смо Наставничком већу, Савету родитеља школе и Школском одбору који су,
на седницама одржаним у понедељак, 2.октобра,
донели одлуку да у школској 2017/2018.год. настава у поподневној смени старијих ученика 5-8.разреда почиње у 13:00 часова.

Од понедељка, 9.октобра 2017.год. настава у поподневној смени почиње у 13:00 часова.
За сва закашњења на 1.час ученика који похађају музичке или балетске школе или имају редовне тренинге
у регистрованим спортским клубовима,  одељењске старешине ће имати разумевања и,
уз донета објашњења родитеља, правдаће та закашњења.
                                                                                                                директор школе

РАДОСТ ЕВРОПЕ

Датум: 07. Oktobar 2017 19:00 Категорија: Информације

„СВАКО ДЕТЕ ИМА КРИЛА, САМО МОРА ДА СЕ СЕТИ“