Новости

Назив школе ОШ „Љуба Ненадовић“ Улица и број, општина Аце Јоксимовића 25, Чукарица Директор школе Телефон / Факс 2512 093 / 2513 093 e-mail [email protected] Библиотекар(и) Сузана Илић Телефон / Факс _2512 093 e-mail [email protected] Број радних дана у недељи за кориснике 5 Број радних сати дневно за кориснике 6

ИЛИЈАДА

Датум: 27. Maj 2018 22:45 Категорија: Новости

ЧЛАНОВИ „ЉУБЕ“  ИЗВЕЛИ „ИЛИЈАДУ“ НА МАТИЧНОЈ СЦЕНИ
Драмска група „Љуба“ у четвртак 24.05.2018. године на својој „матичној сцени“ тј. бини свечане сале ОШ „Љуба Ненадовић“ извела је представу „Илијада“ . Публика је овацијама поздравила младе глумце. На овај начин драмска секција наше школе прослављава крај још једне успешне сезоне иза себе у којој је имала пет јавних наступа, две премијере „Шумадијски Европљанин“ и „Илијада“ и једну премијерну обнову представом „Летопис школе исписан љубављу“. Два члана секције прошла су и курс у беседништву.
У понедељак ће се на репризи ове представе публици у оснновној школи последњи пут поклонити ученици осмог разреда: Ана Милашевић, Ивана Јошанов, Ана Урошевић, Растко Пајић, Јанко Рацић , Петар Степановић и Илија Марјановић.

ПОГЛЕДАЈ ГАЛЕРИЈУ СЛИКА

ПОЗОРИШНА ПРЕДСТАВА ИЛИЈАДА

Датум: 24. Maj 2018 09:07 Категорија: Новости

ОТВОРИ И ПРОЧИТАЈ

ОПШТИ РОДИТЕЉСКИ САСТАНАК ЗА РОДИТЕЉЕ УЧЕНИКА 8.РАЗРЕДА

Датум: 21. Maj 2018 07:34 Категорија: Информације

ОПШТИ РОДИТЕЉСКИ САСТАНАК ЗА РОДИТЕЉЕ УЧЕНИКА 8.РАЗРЕДА

Општи родитељски састанак за родитеље ученика осмог разреда ОШ „Љуба Ненадовић“ одржаће се у четвртак 24. 05. 2018. године у свечаној сали школе са почетком у 18 ч. Родитељском састанку присуствоваће разредне старешине  ученика осмог разреда, директор школе, педагог и психолог школе.
Дневни ред је завршни испит за ученике осмог разреда и календар уписа у средње школе.

"ЉУБА" ОДНЕЛА ТРИ НАГРАДЕ

Датум: 21. Maj 2018 07:26 Категорија: Новости

ТРИ НАГРАДЕ ЗА „ЉУБУ“ НА ФЕСТИВАЛУ КРАТКИХ ДРАМСКИХ ФОРМИ
Драмска група „Љуба“ из наше школе учествовала је у уторак 8.5.2018. на  18. Фестивалу кратких драмских форми деце и младих Београда меморијал „Драгослав Симић“ који се традиционално одржава у Културном центру „Раковица“. Чланови наше драмске секције предвођени драмским педагогом Аном Милуновић изводили су представу „Илијада“ .

Види галерију слика

НАГРДЕ ЦРВЕНОГ КРСТА

Датум: 14. Maj 2018 09:02 Категорија: Новости

Обавештење повећање броја одељења ИТ

Датум: 09. Maj 2018 19:14 Категорија: Новости

Влада Републике Србије је у свом плану приоритетних циљева и активности за унапређење ИТ сектора за 2018.год. као један од приоритета поставила  повећање броја одељења за ученике са посебним способностима за рачунарство и информатику.Списак школа  се налази на сајту: htpp:/mpn.gov.rs/gimnazije-specijalizovane-it-odeljenja/.
Прочитај више

ЈА ИМАМ ТАЛЕНАТ

Датум: 06. Maj 2018 09:00 Категорија: Новости

Ученички парламент уз подршку наставника координатора орагнизовао је такмичење „Ја има талетан“. 26.4.2018. године у свечаној сали школе такмичари су показали кроз двадесет тачака таленте у глуми, беседништву, певању, свирању, беседништву, гимнастици...

ПОГЛЕДАЈ ГАЛЕРИЈУ СЛИКА

ОКРУЖНО ТАКМИЧЕЊЕ ИЗ СРПСКОГ ЈЕЗИКА И ЈЕЗИЧКЕ КУЛТУРЕ

Датум: 24. April 2018 18:00 Категорија: Информације

КОНАЧНИ РЕЗУЛТАТИ ОКРУЖНОГ ТАКМИЧЕЊА ИЗ СРПСКОГ ЈЕЗИКА И ЈЕЗИЧКЕ КУЛТУРЕ
5. РАЗРЕД
6.РАЗРЕД
7.РАЗРЕД
8.РАЗРЕД

ОБАВЕШТЕЊЕ !

Дани за молбе, жалбе и приговоре су ЧЕТВРТАК 03.05. И ПЕТАК 04.05.2018.године од 11 до 13 часова у ОШ " Љуба Ненадовић".
Увид у тестове могу имати искључиво  наставници српског језика. Приговори се упућују електронским путем на обрасцу који се налази
овде  који је преузет са сајта Друштва за српски језик и књижевност Србије. Приговоре слати на имејл [email protected]  од понедељка 30.04. до петка 04.05.2018. године.
На све приговоре биће одговорено. Након ових термина, приговори се неће разматрати.

ПРЕЛИМИНАРНИ РЕЗУЛТАТИ ОКРУЖНОГ ТАКМИЧЕЊА ИЗ СРПСКОГ ЈЕЗИКА И ЈЕЗИЧКЕ КУЛТУРЕ
5. РАЗРЕД
6. РАЗРЕД
7. РАЗРЕД
8. РАЗРЕД

5. разред ТЕСТ 5. разред РЕШЕЊЕ
5. разред ТЕСТ б
6. разред ТЕСТ 6. разред РЕШЕЊЕ
6. разред ТЕСТ б
7. разред ТЕСТ 7. разред РЕШЕЊЕ
7.разред ТЕСТ б
8. разред ТЕСТ 8. разред РЕШЕЊЕ
8.разред ТЕСТ б

Окружно такмичење из српског језика и језичке културе - сатница

Правилник о понашању на такмичењу

Отворени дан Шесте београдске гимназије

Датум: 22. April 2018 20:50 Категорија: Информације

Шеста београдска гимназија позива ученике 8. разреда и њихове родитеље да присуствују „Отвореном дану Шесте београдске гимназије“ који ће се одржати 26.04.2018. године са почетком у 13,00 часова у свечаној сали наше школе. Сви присутни добиће информацију о упису нове генерације ученика у школској 2018/19 години.

Посебно напомињемо да ће бити представљен нови смер РАЧУНАРСКО – ИНФОРМАТИЧКИ СМЕР ЗА УЧЕНИКЕ СА ПОСЕБНИМ СПОСОБНОСТИМА ЗА РАЧУНАРСТВО И ИНФОРМАТИКУ, и све што ученици или родитељи желе да питају, могу учинити на лицу места.

Додатне уинформације можете пронаћи на сајту наше школе vigimnazija.edu.rs

Унапред захвални,

Управа Шесте београдске гимназије

Обавештење о е дневнику