Дечја недеља

Датум: 13. Oktobar 2022 14:24 Категорија: Новости

Дечја недеља 2022, под слоганом „Шта детету треба да расте до неба!?“, обележена је у нашој школи од 3. до 9. октобра.
Да би деца живела у подстицајном и сигурном окружењу у коме могу да остваре максимум својих потенцијала, у атмосфери пуног поштовања дечијих права према међународним и домаћим позитивним прописима, неопходно је да сви друштвени актери раде заједно на подршци породици и родитељству, укључујући алтернативне облике, чиме се обезбеђује достојанствен живот и подстицај породици и деци која у њој одрастају.
Руковођени том идејом, током пет радних дана, деца млађег школског узраста су имала прилике да у сарадњи са учитељима као организаторима и родитељима као главним учесницима у њиховом одрастању, осмисле активности, реализују их и размене своја искуства са вршњацима, уживају у песми и плесу и осете значај јавног изражавања и дружења са свим узрастима.
Делић атмосфере смо забележили како бисмо га поделили са вама.