Школска библиотека

Датум: 05. April 2020 10:16 Категорија: Новости

ШКОЛСКА БИБЛИОТЕКА- ПОДРШКА  ПРИЛИКОМ УЧЕЊА НА ДАЉИНУ

Драги ученици,

Школски библиотекари пружају и током ванредног стања несебично подршку образовно-васпитном процесу, ученицима, наставницима и родитељима.
Министарство просвете, науке и технолошког развоја у допису од 16. 3. 2020. основним и средњим школама навело је и задатке стручних сарадника.
            У допису се наводи: „Потребно је да стручни сарадници помогну наставницима у изради наставних материјала који се могу користити приликом учења на даљину, као и у комуникацији са ученицима и родитељима. Такође, потребно је да стручни сарадници осмисле радионице и/или материјале за рад са ученицима у домену организације учења и слободног времена, техника учења, самовредновања напредовања кроз учење и у областима које се специфично односе на васпитни рад са ученицима”