104. годишњица од ослобођења Жаркова у Првом светском рату

Обележена 104. годишњица од ослобођења Жаркова у Првом светском рату 31. октобра 2022. године, на Лукиндан, у дворишту ОШ „ Љуба Ненадовић“, полагањем венаца на спомен плочу палим борцима, обележена је 104. годишњица од ослобођења Жаркова у Првом светском рату.Након тога окупљени поштоваоци храбрих ратника могли су да уживају у богатом културно-уметничком програму у којем су учествовали ученици и наставници са територије Жаркова, а домаћини су били ученици наше школе, чланови рецитаторске секције, који су кроз документарни материјал, рецитал и песму представили трагичну и победоносну причу о Србији и доказали да се жртве палих ратника које су уродиле слободом никада неће заборавити од стране млађих поколења.
ДАН ШКОЛЕ 2022

Радост Европе 2022

И овог октобра одржан је 53 Међународни сусрет деце Европе манифестација Радост Европе наша школа је била домаћин гостима из Мађарске -гостовала је плесна хип хоп трупа .И то је пети пут за редом да смо били домаћини. Манифестација је трајала од 1-5.октобра 2022. Ове године је учествовало само дванаест земаља,али без обзира што је мање земаља учествовало радост поновног сусрета деце је била огромна. 2.октобра одржан је карневал свечани дефиле од Трга републике до Калемегдана. 3.октобра одржан је концерт Сусрети пријатељства у Дечијем културном центру. 4.октобра одржан је Гала концерт у МТС Дворани где су све земље гости наступале са својим тачкама и то је било посебно вече среће и задовољства. У среду одржана је еколошка акција и спортско рекреативни дан-где су деца садила дрво пријатељства. Након две године паузе ,дивно је било поново се дружити и веселити са децом .Фотографије које смо направили то могу потврдити. Координатор Ученичког парламента Јелена Шапић
Сабор човекољубља 2022

У септембру је одржан Сабор човекољубља на Бановом брду у парку у организацији Црвеног крста Чукарице
Покрет горана Србије 2022

Крајем септембра одржан је излет у организацији Покрета горана Србије, а тема је на радионици била "Унапређење заштита шума и пошумљавање". Учествовало је 9 ученика 6-тог разреда.
Трка за срећније детињство

Под покровитељством Црвеног крста одржана је хуманитарна акција уз картице за децу са Чукарице која су боелсна и треба им помоћ. Трка се зове "Трка за сречније детињство"
ЦЕО СВЕТ У БЕОГРАДУ

У оквиру пројекта'Цео свет у Београду",у галерији Културног ценра,одржано је уводно предавањеком су присуствовали ученици наше школе са наставницом Данком Радић. Пројекат ће битиреализован кроз низ предавања и радионица у организацији Арапског културног центра и КЦ Чукарица. Циклус предавања о арапским земљама и њиховој култури,отворио је почасни гост,његова Екселенција Мохамед Набахан,амбасадор државе Палестине у Београду. Поред наше школе учествују још три школе са Чукарице,"Плави круг",Милош Црњански"и "Ђорђе Крстић" Деца су имала прилику да пробају либанску кухињу,коју је донирала пекара "Фуруна".
Такмичење прве помоћи 2022

Ткмичење прве помоћи је одржано у ОШ " Душко Радовић" у Сремчици. Ученици наше школе су освојили друго место на општинском такмичењу.
КРВ ЖИВОТ ЗНАЧИ

На литерарном конкурсу "Крв живот значи",ове године награђена су 22 рада,од 1107 пристиглих. овом приликом посебно издвајамо ученике III/3 разреда Основне школе "Љуна Ненадовић" који су показали посебну креативност и направили анимирани филм посвећен давалаштву. Филм је освојио прву награду на градском и републичком нивоу конкурса. Слике су из општине Чукарица и скупштине града учитељице Драге Спасеновић III/3 разреда за освојено прво место на општини, граду и Републици.
Покрет горана 2022

У организацији Покрета горана Србије учествовали смо у садњи пролећној око 150 стабала храста и бреста на Новом Београду испред ФДУ.