Дан школе Основне школе ,,Павле Поповић"

Датум: 19. Maj 2023 11:46 Категорија: Информације

1.Априла 2023. били смо гости на 182. годишњици Основне школе ,,Павле Поповић". Дан школе обележен је свечаним отварањем бисте Павла Поповића која је поклон наше школе. Церемонији су присуствовали Миодраг Пантовић и Марија Терзић испред ликовне секције наше школе. На овај начин је настављена сарадња наших школа. Павле Поповића, упамћен је у нашој историји као дипломата и учесник Првог и Другог српског устанка.

Обавештење о мерама безбедености

Датум: 11. Maj 2023 11:23 Категорија: Информације

Поштовани родитељи и ученици,

Сведоци смо незапамћених злочина који су се десили претходне недеље. Сви смо врло емотивно потресени и шокирани тиме што се догодило. Ученици су наравно посебно осетљиви и нама најбитнији у овој ситуацији. Најважније је деци вратити осећање безбедности и сигурности у школско окружење. У нашој школи су донете нове мере како би се појачала безбедност.

Обавештење

Датум: 26. April 2023 10:32 Категорија: Информације

Завод за вредновање квалитета образовања и васпитања врши међународно испитивање рачунарске и информационе писмености ICILS 2023 у сарадњи са Међународном асоцијацијом за евалуацију образовних постигнућа (IEA – Амстердам, Холандија; Хамбург, Немачка и Мелбурн, Аустралија) у нашој школи.

Више информација на линку.

Општинско и градско такмичење из историје

Датум: 25. April 2023 16:33 Категорија: Информације

Општинско такмичење из историје одржано је 26.02.2023 а градско 04.априла и наша деца су постигла запажене резултате.
Поносни смо на њихово знање и залагање.

Информације за будуће прваке - школска 2023/24 година.

Датум: 18. April 2023 11:38 Категорија: Информације

Поштовани родитељи будућих првака,

Све информације у вези тестирања ученика за упис у први разред можете прочитати на линку испод.
Упис ученика у први разред основне школе почиње 1.4. и траје до 31.05.2023. године.

ИНФОРМАЦИЈЕ ЗА БУДУЋЕ ПРВАКЕ - ШКОЛСКА 2023/24 ГОДИНА.

Упис деце у први разред

Датум: 07. Mart 2023 14:11 Категорија: Информације

УПИС ДЕЦЕ У ПРВИ РАЗРЕД 2023/2024 - ОБАВЕШТЕЊЕ

Општинско такмичење Српски

Датум: 26. Februar 2023 10:02 Категорија: Информације

Жалбе на прелиминарне резултате су у понедељак, од 11-13 часова, у ОШ "Љуба Ненадовић".

Пакетић пун љубави

Датум: 15. Decembar 2022 19:45 Категорија: Информације

Иако су некако "горка" и помало тешка времена ученици наше школе од 1-8 разреда су поново показали солидарност и прикупили новогодишње пакетиће за мале хероје који живе на Косову и Метохији "Пакетић пун љубави" препознавање да наше мало ипак зна да обрадује и усрећи .
Браво децо!!!!

Изложба

Датум: 16. Novembar 2022 23:39 Категорија: Информације

У Галерији ОШ " Љуба Ненадовић" отворена је изложба ученика осмог разреда под називом "Дај ми крила".
Изложба ће бити отворена до краја месеца новембра.

ПОГЛЕДАЈ ГАЛЕРИЈУ СЛИКА

104. годишњица од ослобођења Жаркова у Првом светском рату

Датум: 07. Novembar 2022 18:40 Категорија: Новости

Обележена 104. годишњица од ослобођења Жаркова у Првом светском рату

31. октобра 2022. године, на Лукиндан, у дворишту ОШ „ Љуба Ненадовић“, полагањем венаца на спомен плочу палим борцима, обележена је 104. годишњица од ослобођења Жаркова у Првом светском рату.Након тога окупљени поштоваоци храбрих ратника могли су да уживају у богатом културно-уметничком програму у којем су учествовали ученици и наставници са територије Жаркова, а домаћини су били ученици наше школе, чланови рецитаторске секције, који су кроз документарни материјал, рецитал и песму представили трагичну и победоносну причу о Србији и доказали да се жртве палих ратника које су уродиле слободом никада неће заборавити од стране млађих поколења.

Погледај галерију слика