Затворени олимпијски базен

Датум: 26. Oktobar 2017 20:52 Категорија: Информације

Драги ученици и родитељи,
Градска општина Чукарица  је и ове године закупила за ученике основних школа са територије Општине затворени олимпијски базен у балон хали на пливалишту Кошутњак.Ово је још један начин бављења спортом за ученике који могу да користе овај базен недељом од 13:00 до 15:00 часова.Бесплатно коришћење базена  почиње 5.11.2017.год. и предвиђено је да траје до краја марта 2018.год.
Коришћење базена важи искључиво за ученике пливаче  у пратњи родитеља и са уредном документацијом коју чине ђачка књижица за ученике и лична карта за родитеља.
На базену постоји спасилачка служба Завода за спорт и медицину спорта Републике Србије али напомињемо да је сваки родитељ одговоран за своје дете.
Надамо се да ћете користити базен и да ће тако ова услуга коју вам пружа ваша Општина имати прави смисао.

Млади Горани

Датум: 22. Oktobar 2017 07:36 Категорија: Информације

У специјалном резервату Засавица у оквиру пројекта "Заштита, очување и подизање свести
код младих о вредностима шума у Србији", едукација за најмлаће пипаднике покрета "Горана"

Види Галерију слика

ЗДРАВА ХРАНА

Датум: 17. Oktobar 2017 19:15 Категорија: Информације

СВЕТСКИ ДАН ЗДРАВЕ ХРАНЕ У „ЉУБИ“

Види Галерију слика

Обележавање Светског дана здраве хране, 16. октобра, установила је Организација за храну и пољопривреду Уједињених нација (ФАО). Обележава се од 1981. године  у циљу постизања свести о стварању „света без гладних“.
Данас је у трпезарији наше школе обележен овај дан малом манифестациом коју је организовао Ученички парламент на челу са координаторима наставницима Јеленом Шапић и Аном Милуновић и уз подршку наставника хемије и биологије.

ПОЧЕТАК НАСТАВЕ У ПОПОДНЕВНОЈ СМЕНИ

Датум: 07. Oktobar 2017 19:10 Категорија: Информације

Драги ученици,
Резултати анкете коју сте ви попуњавали показују следеће:
-од 623 ученика 5-8.разреда, у анкети је учествовало 596 ученика или 95,66%,
 а 27-оро ученика или 4,33% није попуњавало анкетни листић.
-414 анкетираних ученика се изјаснило да желе да настава у послеподневној смени почиње у 13:00 часова
  и да се 7.час завршава у 19:00 часова-  то је 69,46 % ученика
-182 ученика су желела да се почетак наставе не мења и да буде у 14:00 часова- то чини 30,53% ученика.
Добијене резултате анкете саопштили смо Наставничком већу, Савету родитеља школе и Школском одбору који су,
на седницама одржаним у понедељак, 2.октобра,
донели одлуку да у школској 2017/2018.год. настава у поподневној смени старијих ученика 5-8.разреда почиње у 13:00 часова.

Од понедељка, 9.октобра 2017.год. настава у поподневној смени почиње у 13:00 часова.
За сва закашњења на 1.час ученика који похађају музичке или балетске школе или имају редовне тренинге
у регистрованим спортским клубовима,  одељењске старешине ће имати разумевања и,
уз донета објашњења родитеља, правдаће та закашњења.
                                                                                                                директор школе

РАДОСТ ЕВРОПЕ

Датум: 07. Oktobar 2017 19:00 Категорија: Информације

„СВАКО ДЕТЕ ИМА КРИЛА, САМО МОРА ДА СЕ СЕТИ“
 манифестација „Радост Европе“ у нашој школи

Види ГАЛЕРИЈУ СЛИКА

ОБАВЕШТЕЊЕ О ОСИГУРАЊУ УЧЕНИКА

Датум: 03. Oktobar 2017 17:46 Категорија: Новости

ОБАВЕШТЕЊЕ ЗА РОДИТЕЉЕ О ОСИГУРАЊУ УЧЕНИКА

Електронски дневник- појашњење за родитеље

Датум: 21. Septembar 2017 20:00 Категорија: Новости

Поштовани родитељи,
Поводом недоумица у вези са  давањем ваше сагласности за обраду података о личности у оквиру коришћења електронског дневника, прослеђујемо вам објашњење које је школа дпбила  од Министарства просвете, науке и технолошког развоја Републике Србије:
По важећем Закону о основном образовању и васпитању, члан 87. прописано је да се у школи евиденција води и електронски, у оквиру јединственог информационог система просвете.Електронски дневник јесте део система просвете.
У пилот пројекту електронског дневника води се посебна брига да процедура прикупљања података буде у складу са Законом о заштити података о личности.
Родитељима треба објаснити да постоје законски прописи по којима је школа дужна да прикупља податке о њима и њиховој деци, односно ученицима школе.Сагласност коју је Министарство слало у школе није упућивано родитељима из разлога да  родиитељи потврде да ли желе електронски дневник, већ у сврху потврде да желе или не желе родитељски и ученички приступ систему у тренутку кад буде у функцији.
Подршка е Просвета; www.eprosveta.rs
Надамо се да смо дали објашњење које су поједини родитељи тражили.

Управа и наставници ОШ “Љуба Ненадовић“

Почетак рада послеподневне смене

Датум: 11. Septembar 2017 10:44 Категорија: Новости

Послеподневна смена за ученике
од 5-8 разреда (11.09-15.09.2017.) почиње од 14:00 часова.

Списак првака 2017/2018

Датум: 31. Avgust 2017 10:44 Категорија: Новости