Информације

Сајт у изради

Посета Руском дому

Датум: 27. Jun 2023 15:37 Категорија: Информације

Ученици старијих разреда наше школе су ове године посетили Руски дом и присуствовали Међународном конкурсу рецитатора "Жива класика".
Крајем марта, тј. 29.3.2023.  група ученика петог разреда  у пратњи предметног наставника М. Новаковић је присуствовали Фестивалу мјузикла Филолошке гимназије,  уживајући у сценским наступима гимназијалацa.

Пријем ђака код председника општине Чукарица

Датум: 10. Jun 2023 16:31 Категорија: Информације

Градска општина Чукарица, већ традиционално, награђује своје ђаке који су постигли изузетне успехе освојивши награде на републичким такмичењима.
На пријему награђеним ученицима и њиховим професорима обратио се председник Градске општине Чукарица Срђан Коларић, уручивши им том приликом вредносне ваучере.
„Поносни смо на вас, на ваше резултате и начин на који представљате нашу школу“ истакао је г.Коларић.

Међу награђеним ученицима су:
Катја Бига 7/1 -Друго место на Републичком такмичењу из физике. Ментор: Ратко Кењић
Коста Богојевић7/6 - Друго место на Републичком такмичењу из физике. Ментор: Драган Мандушић
Филип Петровић 8/4 -Друго место на Републичком такмичењу из географије. Ментор: Даница Ранкић
Филип Стојановић- Прво место на Републичком такмичењу из технике и технологије. Ментор: Лела Минић .

Браво децо!!!!

Прва самостална изложба Марте Поповић 5/3

Датум: 21. Maj 2023 12:31 Категорија: Информације

Отварању изложбе  присуствовао је велики број ученика, родитеља и наставника наше школе. Марта је добила многобројне честитке и подстицаје да овим путем настави

Изложбу је испред Ученичког Парламента отворила Јелена Шапић  речима:

''Покушајте једном схватити бар
Ја нећу ничије сажаљење
Ако немате лепе речи
Немојте онда ни понижење'' .

Задовољство је било отворити прву самосталну изложбу наше ученице Марте Поповић, толико боја, среће и љубави је у њеним радовима!
Честитамо и желимо још много радосних тренутака и нових изложби
Честитке и наставнику ликовне културе Миодрагу Пантовићи који је био упоран да реализује овако диван догађај!
Каталог опремила: Марија Терзић

Арапски свет у Београду

Датум: 21. Maj 2023 11:56 Категорија: Информације

Наша школа је учествовала у пројекту ”Арапски свет у Београду” који се одржавао у Културном центру “Чукарица”. Пројекат је реализовало заједнички више школа са Чукарице. Велику захвалност свим учесницима и реализаторима пројекта исказао је амбасадар Египта, господин Басел Салах. Захвалио се зато што су учесници на најбољи начин приказали историју и географију ове афричке државе.

24.04.2023. у Културном центру Чукарица ,одржан је јавни час у коме су учествовале наша школа ОШ "Љуба Ненадовић" и школе "Ђорђе Крстић","Милош Црњански" и ОШ "Плави круг".
Часу су присуствовали амбасадори Египта господин Басел Салах, почасни гости из других држава, као и највећи број колега и деце из наше школе, као и директор.Хвала пекари Фуруна,која увек учествује у донацији,а осталим спонзорима,колегама и деци који су увеличали овај диван тренутак.
Ученици наше школе који су допринели да час буде величанствен су ученици 7/6 и 7/1 одељења наше школе.То су:Матија Шљивић, Коста Богојевић, Никочина Романић, Мила Мандић, Катја Бига, Никола Радовановић, Јана Шокић и Ђорђе Костић.

Дан школе Основне школе ,,Павле Поповић"

Датум: 19. Maj 2023 11:46 Категорија: Информације

1.Априла 2023. били смо гости на 182. годишњици Основне школе ,,Павле Поповић". Дан школе обележен је свечаним отварањем бисте Павла Поповића која је поклон наше школе. Церемонији су присуствовали Миодраг Пантовић и Марија Терзић испред ликовне секције наше школе. На овај начин је настављена сарадња наших школа. Павле Поповића, упамћен је у нашој историји као дипломата и учесник Првог и Другог српског устанка.

Обавештење о мерама безбедености

Датум: 11. Maj 2023 11:23 Категорија: Информације

Поштовани родитељи и ученици,

Сведоци смо незапамћених злочина који су се десили претходне недеље. Сви смо врло емотивно потресени и шокирани тиме што се догодило. Ученици су наравно посебно осетљиви и нама најбитнији у овој ситуацији. Најважније је деци вратити осећање безбедности и сигурности у школско окружење. У нашој школи су донете нове мере како би се појачала безбедност.

Обавештење

Датум: 26. April 2023 10:32 Категорија: Информације

Завод за вредновање квалитета образовања и васпитања врши међународно испитивање рачунарске и информационе писмености ICILS 2023 у сарадњи са Међународном асоцијацијом за евалуацију образовних постигнућа (IEA – Амстердам, Холандија; Хамбург, Немачка и Мелбурн, Аустралија) у нашој школи.

Више информација на линку.

Општинско и градско такмичење из историје

Датум: 25. April 2023 16:33 Категорија: Информације

Општинско такмичење из историје одржано је 26.02.2023 а градско 04.априла и наша деца су постигла запажене резултате.
Поносни смо на њихово знање и залагање.

Информације за будуће прваке - школска 2023/24 година.

Датум: 18. April 2023 11:38 Категорија: Информације

Поштовани родитељи будућих првака,

Све информације у вези тестирања ученика за упис у први разред можете прочитати на линку испод.
Упис ученика у први разред основне школе почиње 1.4. и траје до 31.05.2023. године.

ИНФОРМАЦИЈЕ ЗА БУДУЋЕ ПРВАКЕ - ШКОЛСКА 2023/24 ГОДИНА.

Упис деце у први разред

Датум: 07. Mart 2023 14:11 Категорија: Информације