Новости

Назив школе ОШ „Љуба Ненадовић“ Улица и број, општина Аце Јоксимовића 25, Чукарица Директор школе Телефон / Факс 2512 093 / 2513 093 e-mail [email protected] Библиотекар(и) Сузана Илић Телефон / Факс _2512 093 e-mail [email protected] Број радних дана у недељи за кориснике 5 Број радних сати дневно за кориснике 6

"ЉУБА" ОДНЕЛА ТРИ НАГРАДЕ

Датум: 21. Maj 2018 07:26 Категорија: Новости

ТРИ НАГРАДЕ ЗА „ЉУБУ“ НА ФЕСТИВАЛУ КРАТКИХ ДРАМСКИХ ФОРМИ
Драмска група „Љуба“ из наше школе учествовала је у уторак 8.5.2018. на  18. Фестивалу кратких драмских форми деце и младих Београда меморијал „Драгослав Симић“ који се традиционално одржава у Културном центру „Раковица“. Чланови наше драмске секције предвођени драмским педагогом Аном Милуновић изводили су представу „Илијада“ .

Види галерију слика

НАГРДЕ ЦРВЕНОГ КРСТА

Датум: 14. Maj 2018 09:02 Категорија: Новости

Обавештење повећање броја одељења ИТ

Датум: 09. Maj 2018 19:14 Категорија: Новости

Влада Републике Србије је у свом плану приоритетних циљева и активности за унапређење ИТ сектора за 2018.год. као један од приоритета поставила  повећање броја одељења за ученике са посебним способностима за рачунарство и информатику.Списак школа  се налази на сајту: htpp:/mpn.gov.rs/gimnazije-specijalizovane-it-odeljenja/.
Прочитај више

ЈА ИМАМ ТАЛЕНАТ

Датум: 06. Maj 2018 09:00 Категорија: Новости

Ученички парламент уз подршку наставника координатора орагнизовао је такмичење „Ја има талетан“. 26.4.2018. године у свечаној сали школе такмичари су показали кроз двадесет тачака таленте у глуми, беседништву, певању, свирању, беседништву, гимнастици...

ПОГЛЕДАЈ ГАЛЕРИЈУ СЛИКА

ОКРУЖНО ТАКМИЧЕЊЕ ИЗ СРПСКОГ ЈЕЗИКА И ЈЕЗИЧКЕ КУЛТУРЕ

Датум: 24. April 2018 18:00 Категорија: Информације

КОНАЧНИ РЕЗУЛТАТИ ОКРУЖНОГ ТАКМИЧЕЊА ИЗ СРПСКОГ ЈЕЗИКА И ЈЕЗИЧКЕ КУЛТУРЕ
5. РАЗРЕД
6.РАЗРЕД
7.РАЗРЕД
8.РАЗРЕД

ОБАВЕШТЕЊЕ !

Дани за молбе, жалбе и приговоре су ЧЕТВРТАК 03.05. И ПЕТАК 04.05.2018.године од 11 до 13 часова у ОШ " Љуба Ненадовић".
Увид у тестове могу имати искључиво  наставници српског језика. Приговори се упућују електронским путем на обрасцу који се налази
овде  који је преузет са сајта Друштва за српски језик и књижевност Србије. Приговоре слати на имејл [email protected]  од понедељка 30.04. до петка 04.05.2018. године.
На све приговоре биће одговорено. Након ових термина, приговори се неће разматрати.

ПРЕЛИМИНАРНИ РЕЗУЛТАТИ ОКРУЖНОГ ТАКМИЧЕЊА ИЗ СРПСКОГ ЈЕЗИКА И ЈЕЗИЧКЕ КУЛТУРЕ
5. РАЗРЕД
6. РАЗРЕД
7. РАЗРЕД
8. РАЗРЕД

5. разред ТЕСТ 5. разред РЕШЕЊЕ
5. разред ТЕСТ б
6. разред ТЕСТ 6. разред РЕШЕЊЕ
6. разред ТЕСТ б
7. разред ТЕСТ 7. разред РЕШЕЊЕ
7.разред ТЕСТ б
8. разред ТЕСТ 8. разред РЕШЕЊЕ
8.разред ТЕСТ б

Окружно такмичење из српског језика и језичке културе - сатница

Правилник о понашању на такмичењу

Отворени дан Шесте београдске гимназије

Датум: 22. April 2018 20:50 Категорија: Информације

Шеста београдска гимназија позива ученике 8. разреда и њихове родитеље да присуствују „Отвореном дану Шесте београдске гимназије“ који ће се одржати 26.04.2018. године са почетком у 13,00 часова у свечаној сали наше школе. Сви присутни добиће информацију о упису нове генерације ученика у школској 2018/19 години.

Посебно напомињемо да ће бити представљен нови смер РАЧУНАРСКО – ИНФОРМАТИЧКИ СМЕР ЗА УЧЕНИКЕ СА ПОСЕБНИМ СПОСОБНОСТИМА ЗА РАЧУНАРСТВО И ИНФОРМАТИКУ, и све што ученици или родитељи желе да питају, могу учинити на лицу места.

Додатне уинформације можете пронаћи на сајту наше школе vigimnazija.edu.rs

Унапред захвални,

Управа Шесте београдске гимназије

Обавештење о е дневнику

Датум: 16. April 2018 18:33 Категорија: Информације

Обавештење члановима Савета родитеља о е дневнику

ПРАВИЛНИК О УПИСУ УЧЕНИКА У СРЕДЊУ ШКОЛУ

Датум: 11. April 2018 00:59 Категорија: Новости

ПРАВИЛНИК О УПИСУ УЧЕНИКА У СРЕДЊУ ШКОЛУ за школску 2018/2019. годину

Сајам средњих стручних и уметничких школа

Датум: 26. Mart 2018 20:34 Категорија: Информације

Поштовани,
Секретаријат за образовање и дешју заштиту, Национална служба за запошљавање и Привредна комора Србије организују четврту годину за редом Сајам средњих стручних и уметничких школа.
Претходна три Сајма била су изузетно посећена и од велике помоћи малим матурантима, па смо ове године решили да одемо корак даље. Овогодишњи сајам средњих стручних и уметничких школа одржаће се 12. априла на Београском сајму, хала 7 у периоду од 10 до 18 часова. На сајму ће се представити 47 средњих школа, а основци и њихови родитељи биће у прилици да сазнају све информације о средњим стручним и уметничким школама, њиховим образовним профилима, наставним предметима, ваннаставним активностима, као и о могућностима за запошљавање у одрећеном занимању.

Мишљења смо да је овакав вид професионалне оријентације нарочито важан за ученике који можда још увек нису одлучили коју средњу пколу да упишу, па је Сајам идеалан начин да се на једном месту информишу о свим школама и разреше евентуалне недоумице.

У складу са наведеним, молимо Вас да разредне старешине осмих разреда обавесте своје ученике о месту и времену одржавања Сајма, јер је ова манифестација у највећој мери посвећена њима. Град Београд и Секретаријат за образовање и дечју заштиту, у сарадњи са партнерима, желе да допринесу што перспективнијој будућности београдске деце и омладине.

ОПШТИНСКО ТАКМИЧЕЊЕ ИСТОРИЈА

Датум: 17. Mart 2018 16:33 Категорија: Новости

жалбе на резултате биће у понедељак, 19.03.2018. године, од 12-14 часова, у ОШ "Љуба Ненадовић" у Београду.

Срдачан поздрав!

Јелена Шапић и Јелена Ракић Богдановић, проф. историје