Новости

Назив школе ОШ „Љуба Ненадовић“ Улица и број, општина Аце Јоксимовића 25, Чукарица Директор школе Телефон / Факс 2512 093 / 2513 093 e-mail [email protected] Библиотекар(и) Сузана Илић Телефон / Факс _2512 093 e-mail [email protected] Број радних дана у недељи за кориснике 5 Број радних сати дневно за кориснике 6

ПРОДУЖЕТАК РАСПУСТА

Датум: 15. Februar 2019 14:04 Категорија: Информације

По препоруци Министарства просвете науке и технолошког развоја и решења Градске управе града Београда, школски распуст се продужава, односно  настава се не одржава од 18. до 24. фебруара.
Влада је ову препоруку донела због смањења ризика и изложености ђака вирусу грипа.

Први радни дан у другом полугодишту је 25.02.2019. године по следећем распореду:

• млађи разреди (1-4)- од 08:00 часова,
  • старији разреди (5-8) - од 13:00 часова.

Зимски распуст-клизалиште

Датум: 03. Februar 2019 14:14 Категорија: Информације

Бесплатне радионице за основце

Датум: 29. Januar 2019 15:56 Категорија: Информације

ОБАВЕШТЕЊЕ

Бесплатне радионице за основце

Основци који не путују нигде за зимски распуст, могу да се пријаве на бесплатне радионице које , и ове године, организује Културни центар "Чукарица" уз несебичну подршку својих сарадника : Мирјане Вуксановић, наставнице ликовне културе, Јелене Велковски, дипломиране глумице, Јована Лукића, ученика трећег разреда гимназије " Милош Црњански", Иве Терзић, дипломираног психолога и  Дејана Ресановића, музичког педагога.
На програму су:
"КРОЈЕЊЕ И ШИВЕЊЕ УНИКАТНИХ ТОРБИ"
од 04. до 14.02.
"ЈА ГЛУМАЦ"
од 04. до 06.02.
"ОСНОВИ ПРОГРАМИРАЊА ЗА ДЕЦУ"
од 11. до 14.02.
" ПСИХОЛОШКА РАДИОНИЦА"
од  06. до 08.02.
" МОДЕРНА МУЗИЧКА РАДИОНИЦА - ЕЛЕКТРИЧНА И АКУСТИЧНА ГИТАРА"
од 04. до 15.02.
Заинтересовани се могу пријавити на тел. 3552-678 до 01.02.2019.

Aнимирани филмови едукативног садржаја

Датум: 21. Decembar 2018 00:07 Категорија: Информације

Покрајински секретаријт за здравство припремио је 32 кратка ТВ филма, 2 ТВ спота и 8 анимираних филмова едукативног садржаја погодних за презентовање ученицима и њиховим родитељима о појединим појавним облицима болести зависности.
Серијал ових ТВ емисија, под под називом "Ти одлучи"доступан је на сајту www.tiodluci.rs

Препоручујемо ученицима и њиховим родитељима да посете наведени сајт где моду наћи одговоре стручњака и сигурне информације у вези са заштитом и превенцијом здравља.

Један пакетић пуно љубави

Датум: 17. Decembar 2018 20:28 Категорија: Новости

Акција Црвеног крста под називом "Један пакетић пуно љубави".
Прикупљено око 50 пакетића од млађих и старијих.

Протест просветних радника

Датум: 10. Decembar 2018 12:56 Категорија: Информације

У уторак 11.12.2018.г. часови ће бити скраћени на 30 мин. због протеста просветних радника,
а по одлуци Синдиката радника у просвети у Србији.

Председник синдиката

Хуманитрна акција прикупљања Новогодишњих пакетића за децу са Косова

Датум: 08. Decembar 2018 21:49 Категорија: Новости

Као и сваке године Ученички Парламент подржао је хуманитрану акцију прикупљања Новогодишњих пакетића за децу са севера Косова. 06. и 07. децембра 2018.у холу школе сви ученици од 1-8 разреда узели су учешће у овој акцији. Одзив деце је био одличан, ученици наше школе показали су још једну солидарност и емпатију прма деци кјој недостаје радости. надамо се да ће наша мала пажња макар на трен измамити њихове осмехе и улепшати предстојеће празнике.
Ученички Парламент

Стогодишњица ослобођења града Београда

Датум: 08. Decembar 2018 21:29 Категорија: Новости

оводом стогодишњице ослобођења града Београда у првом светском рату у нашој школи одржан је јавни час историје 31.10.2018.
У јутарњем програму РТС-а било је директно укључење из наше школе где су ученици говорили о значају оваквих часова тзв.пројектне наставе где је господин Живота Јоксимовић као председник удружења Ветерана истакао значај обележавања јубилеја у којима учествују и ђаци.У холу школе била је постављена изложба  "Војска милосрђа" која говори о знаменитим женама из Првог светског  рата.

ЛИКОВНИ КОНКУРС

Датум: 06. Decembar 2018 00:30 Категорија: Информације

Милена Урошевић V/1 освојила је прво место на ликовном конкурсу „За сунчану јесен живота"
Ликовни педагог : Марија Терзић

На конкуру је учествовало 900 радова. Ученици чукаричких основних школа чији су радови награђени на конкурсу „За сунчану јесен живота" били су гости Градске општине Чукарица.

Конкурс традиционално организује Црвени крст, а циљ конкурса је да се млади, кроз овај вид изражавања  подстакну да брину о старијим особама.

Погледај галерију слика

XII Фестивал науке

Датум: 30. Novembar 2018 20:38 Категорија: Информације

Ученици наше школе су 29.11.2018. год посетили:
XII Фестивал науке

фестивал науке је највећа манифестација у оласти промоције науке и образовања. На фестивалу је учествовало више  од 60 научних и образовних институција , удружења али и појединаца из Србије и из иностранства. Ученици наше школе учествовали су на ликовном конкурсу који организује Фестивал.Тема је била "Да смеће не буде веће" рециклажа.
Ученици су у оквиру додатне наставе ликовне културе и географије са настваницама Маријом Терзић и Даницом Ранкић посетили Фестивал науке.

Погледај галерију слика