мБот 2020

Датум: 01. Mart 2020 20:01 Категорија: Достигнућа

ФИЗИЧКО КОЛО ЛИГЕ КОДИГРАЊЕ 2019/20

Данa, 29.02.2020., одржало се регионално такмичење КОДиграње, у ком су учествовали старији основци из целе Србије. У Београду, наша школа је била један од домаћина и угостила неколико школа из окружења, а то су:

1. ОШ „Војвода Мишић“
  2. ОШ „Данило Киш“
  3. ОШ „Уједињене нације“
  4. ОШ „Иво Андрић“
  5. ОШ „Војвода Мишић“
Најбољи у програмирању из "Љубе" су били вредни и овог викенда...
Задатак за физичко коло лиге кодиграња 29.02.2020.

Задатак је био да се испрограмира „mBot“, аутономно управбљано возило, тако да се креће од 0 позиције до тачке 8. Возило је на позицији 0, тако што је предњи точак „mBot“-а у кругу и креће притиском на тастер. Након покретања, креће се право (сегмент 1), скреће лево (сегмент 2), враћа се у назад (сегмент 3), наставља путањом право (сегмент 4), иде по гружници (сегменти 5 и 6), враћа се на првобитни правац  (сегмент 7) и зауставља се са сва три точка на позицији 8. Свако одступање од линије, изостајање сегмната, или „испадање“ са стазе повлачи смањење бодова. За овај задатак, програмери су самостално склапали стазу где су показали поред програмерских и своје техничке могућности. Тимским радом су имали само сат времена да примене своја, до сада стечена знања, и да савладају озбиљан програмерски задатак.
Како је то изгледало можете погледати на следећем линку:
Предметни наставник
Мирјана Пртина