54. Дечји октобарски салон

Датум: 07. Oktobar 2019 09:54 Категорија: Новости

54. Дечји октобарски салон

28. септембра 2019. отворена је манифестација 54. Дечји октобарски салон у Муѕеју примењене уметности.

Слоганом "Чувајмо природу, да би она сачувала нас" указује на угроженост природе, на човеков немар у односу на њу и све опасности које прете животу на Земљи.
На овогодишњи конкурс пријавило се 100 установа са 920 радова.

Учитељица Драга Спасеновић из наше школе, добила је награду наставника за кућицу под називом "Прикупи пластику- покрени машину", намењену за сакупљање пластичних затварача. Ученици који су учествовали у пројекту су : Елена Богдановић, Ана Радусин, Калина Петровић, Мина Стојковић, Ђорђе Стојковић, Јана Бановић и Зоран Миливојевућ 5/3.

Такође су изложени и  радови: Еве Шокоте 7/4, Анђеле Марковић 6/4 и Саре Томић 7. разред. Наставници : Миодраг Пантовић и Марија Терзић.