ИТ караван 04

Датум: 10. Maj 2019 12:01 Категорија: Информације

ИТ караван 04

Наша школа је одабрана за учешће у кампањи "ИТ караван 04" коју спроводи Министарство трговине, туризма и телекомуникација у сарадњи са Министарством просвете, науке и технолошког развоја. Поменута кампања представља мобилну платформу која промовише развој информативног друштва у оквиру кампање Министарства трговине, туризма и телекомуникација "Smart & Safe  - Паметно & Безбедно", која има задатак да промовише теме безбедности деце на интернету и примене нових технологија у образовању међу ученицима основних школа, родитељима и наставницима. Ове године реализује се четврти циклус кампање, на коју смо ми позвани да учествујемо, а кроз коју је у претходне три године преко 11.000 ученика упознато са правилима безбедног и паметног коришћења интернета и нових технологија.
Такмичење је првенствено намењено ученицима 5. и 6. разреда. Након организованог онлајн предтакмичења у кабинетима школе, најбољи од  најбољих, пласирали су се за регионално такмичење, које је одржано 16.04.2019 . у спортском центру Шумице, за децу пет београдских основних школа, међу којима је и наша. Како је то изгледало, наши такмичари, као и подршка, можете погледати на сликама ...

Координатор
Мирјана Пртина