КВИЗ ЗНАЊА

Датум: 30. Septembar 2018 22:48 Категорија: Информације

Квиз знања ''Колико познајемо породицу Ненадовић''
У четвртак 27.09.2018. у свечаној сали школе одржан је јавни час ''Колико познајемо породицу Ненадовић'', као део активности у недељи у којој обележавамо Дан школе.
Ученици осмог разреда, њих дванаесторо : Тодор Тодоровић и Јана Ћулафић 8/1, Богдана Гавриловић и Тамара Курћубић 8/2, Анастасија Бркић и Искра Дејановић 8/3, Викторија Вукмировић и Немања Ђурић 8/4, Сандра Пауновић и  Мина Ђорђевић 8/5 и Марко Станковић и Стефан Петровић 8/6 учествовали су у квизу у којем су проверавали своје знање из историје и српског језика. Две екипе, црвена и плава, показале су одлично знање о Ненадовићима. Жири су чиниле Весна Блажевић Лужајић -  директорка, Душанка Гачић Брадић – психолог, Јелена Шапић – наставница историје и Гордана Опалић – наставница српског језика. Са само 2 бода предности, победила је плава екипа, која је добила и пригодан поклон. Публику су чинили ученици петог, шестог и осмог разреда. Након завршеног квиза, учесници и публика су говорили о томе шта су то ново сазнали путем овог квиза, а наставнице историје и српског језика су давале додатне информације о историјским приликама у време Првог српског устанка и епским песмама у којима се пева о том времену, као и о књижевном раду Љубе Ненадовића.