ОРФЕЈ И ЕУРИДИКА

„ОРФЕЈ И ЕУРИДИКА“ ИЗ „ЉУБЕ“ ОСВОЈИЛИ ПРЕГРШТ НАГРАДА „Глума је аритметика, алгебра и геометрија, а у својим врховима теорија релативитета.“ „Режија је трансфузија идеја и распламсавање глумачких емоција.“ (Мирослав Беловић) Драмска група „Љуба“ пре три године отпочела је славодобитни низ учешћа на Фестивалу кратких драмских форми деце и младих Београда меморијал Драгослав Симић. Ове године тај низ крунисали смо са чак пет награда у различитим категоријама. Чланови драмске групе наше школе представили су се представом „Орфеј и Еуридика“,по тексту Златка Грушановића у драматизацији и режији наставника српског језика Ане Милуновић пред стручним жиријем 17. Фестивала кратких драмских форми деце и младих Београда меморијал Драгослав Симић у КЦ Раковица у среду 10.05.2017.године. За сценски приказ ове занимљиве верзије старогрчког мита сценографију је осмислила и са ученицима ликовне секције наше школе урадила наставница ликовне културе Биљана Мицковић Миловановић. Сценска маска и костими који су нас водили чак до самог хада били су, такође, дело наставнице Миловановић. За сценску чаролију неопходна је музичка подлога, нарочито када је један од главних ликова митски свирач Орфеј, за избор музике побринула се наставница Милуновић и наставник музичке културе Василије Савић који је био задужен за дизајн звука и светла. Стручни жири који су чиниле СВЕТЛАНА СРЕТЕНОВИЋ , дипл. глумица и драмски педагог и БОРИС ВЕЛКОВ , драматург, донео је одлуку да представа „Орфеј и Еуридика“ освоји прву награду у својој категорији, ученици од 5-8. разреда. Доделио је признање Биљани Мицковић Миловановић за костим и сценографију, нашем ученику Марку Вукомановићу награду за улогу Харуна, а Ана Милуновић освојила је награду за режију представе и ласкаво признање за најуспешнијег драмског педагога. У стварлачком процесу представе учествовоали су чланови драмске секције свих узраста и својим импровизацијама и смелостима у извођењу допринели младалачкој виталности овог текста.Мали глумци заслужили су велики поклон од свих нас: Еуридика – Сара Бркић; Орфеј – Петар Степановић; Редитељка – Нина Бобић; Харун – Марко Вукомановић; Хад – Марко Огрењац; Персефона – Ана Гребник; Чувар у паклу 1 – Ђорђе Марчетић; Чувар у паклу 2 – Немања Милетић; Еуменида 1 – Стефанија Бига; Еуменида 2 – Вања Зековић; Еуменида 3 – Николија Пауновић; Сизиф – Дино Ахмети; Тантал – Матеј Перишић; Танталов мучитељ – Душан Поповић; Створење из пакла 1 – Стефан Ђурђевић; Створење из пакла 2 – Немања Продановић и Змија – Мила Протић Наш Орфеј носи електричну гитару Фендер стратокастер уместо златне лире, а Хада осваја хеви-метал звуцима.Чини вам се немогуће, дођите 6. 6. 18:30 ч у свечану салу ОШ „Љуба Ненадовић“ и уверите се! Прво извођење после премијере на градском такмичењу резервисано је за ученике и наставнике наше школе, а од 19:30 ч, врата су отворена за родитеље наших ученика, бивше ученике, баке, деке и све заинтересоване који желе да нас подрже и виде победничку представу на коју смо јако поносни!
РИЗНИЦА ТАЛЕНАТА-НИШ

НА ТРЕЋЕМ РЕПУБЛИЧКОМ ФЕСТИВАЛУ „РИЗНИЦА ТАЛЕНАТА“ – НИШ НАША УЧЕНИЦА ИСИДОРА ПОПОВИЋ 5/3 ОСВОЈИЛА ЈЕ 1.МЕСТО У КАТЕГОРИЈИ ЛИКОВНИХ РАДОВА На овогодишњи конкурс Учитељског друштва Ниш,који је расписан поводом одржавања Фестивала „Ризница талената“ пристигло је близу 5 500 радова из читаве Србије, у свим категоријама. Старији узраст: 1.место Исидора Поповић 5.р. ОШ „Љуба Ненадовић“- Београд (ментор:Марија Терзић) 2.место Смиљана Рајшић 7.р. ОШ „Војислав Вока Савић“ – Лазаревац (ментор:Владимир Петровић) 3.место Нена Миленковић 8.р. ОШ „Дубрава“-Књажевац (ментор:Тањица Видојковић Копривица) Похвале: Снежана Влатковић8.р. ОШ „Никола Вукићевић“-Сомбор (м:Рената Цветков);Весељ Салији 7.р. ОШ „Десанка Максимовић“-Косовска Каменица (м:Бобан Филиповић); Никола Вељковић 7.р. ОШ „Љуба Ненадовић“-Београд (м:Биљана Мицковић Миловановић);Анђела Стојановић 7.р. ОШ „Светозар Марковић“-Лапово (м:Сања Микић);Емина Живковић 5.р. ОШ „Дубрава“-Књажевац,Минићево (м:Тањица Видојковић Копривица);Милица Јовановић 5.р. ОШ „Дубрава“-Књажевац (м:Тањица Видојковић Копривица).
ИЛУМИНИРАНА УШКРШЊА ЈАЈА 2017

Са Општинске изложбе илуминираних ускршњих јаја одржане 12.04.2017. Никола Вељковић ученик VII-5 освојио је прво место.
УСКРШЊА ПРОДАЈНА ИЗЛОЖБА 2017

Ликовна радионица

Изложба и ликовна радионица "Додир стакла" у Музеју примењене уметности, март 2017.год.
МАЛИ ПЈЕР 2017

МАЛИ ПЈЕР 2017 Свечано отварање и додела награда, општинска изложба дечје карикатуре "Мали Пјер " 07.03.2017.
ИЗЛОЖБА АУТОРСКОГ СТРИПА

На 30.изложби ауторског стрипа наша ученица Јована Павловић 7/3 освојила је прво место. 30. изложба ауторског стрипа ученика основних школа Србије! ЦЕНТАР ЗА ЛИКОВНО ВАСПИТАЊЕ ДЕЦЕ И ОМЛАДИНЕ ВОЈВОДИНЕ и ДРУШТВО ЛИКОВНИХ ПЕДАГОГА ВОЈВОДИНЕ 62. изложбе ликовних радова деце Србије на тему ''Геометријски дух'' 30. изложбе ауторског стрипа ученика основних школа Србије и изложбе ''Примери добре праксе'' са ликовним проблемом ''Простор у дечјем ликовном изразу'' у суботу 17. децембра 2016. године од 10 часова у просторијама Покрајинског завода за заштиту природе у Новом Саду (Радничка 20а)
САЈАМ НАУКЕ

ПОСЕТИЛИ СМО 10. САЈАМ НАУКЕ
СУНЧАНА ЈЕСЕН ЖИВОТА

ЦРВЕНИ КРСТ ЧУКАРИЦЕ ЈЕ И ОВЕ ГОДИНЕ ОРГАНИЗОВАО ТАКМИЧЕЊЕ НА ТЕМУ "СУНЧАНА ЈЕСЕН ЖИВОТА" . ДВЕ УЧЕСНИЦЕ НАШЕ ШКОЛЕ СУ ДОБИЛЕ НАГРАДУ: НИКИЦА РУДЕЖ 6/2 ПРВО МЕСТО НА ЛИКОВНОМРАДУ ЈОВАНА НОВИЋ 6/2 ПРВО МЕСТО НА ЛИТЕРАРНОМ РАДУ.
МУРАЛ У СВЕЧАНОЈ САЛИ

Рад на муралу у школској свечаној сали.