Свети Сава 2020

Најзначајнији школски празник - Савиндан, обележен је програмом Стазе и богазе Светог Саве пред пуном свечаном салом школе. Приредби је претходило традиоционално сечења колача, директоров поздравни говор и подела Светосавских награда. Потом је уследио рецитал прожет хорским песмама. Ученици четвртог и осмог разреда су ове године били носиоци програма, као и хор нижих и виших разреда. Иако је текст био изузетно захтеван, испреплетан низом прозних и поетских деоница, а хорске песме нимало једноставне за извођење, учесници су били на висини задатка. Овај велики дан био је повод за излазак трећег број часописа ЉубаЗНА реч који су присутнима поделили чланови новинарске секције. На тај начин су се многобројне школске активности ван сцене, представиле заједно са оним што је приказано на сцени. Свечано и одмерено, то су речи којима се може описати овогодишња прослава школске славе. Томе је умногоме допринео изглед сцене који је осмислила и уредила учитељица Драгана Јанићијевић. Већина хорских песама испевана је под њеном диригентском палицом, а уз њу су наставница веронауке Христијана Гоцић, наставнице српског језика и књижевности Жељка Млађеновић и Марија Сарић Ђорђевић, наставник музичке културе Василије Савић, чинили тим за организацију и реализацију програма.