ОРФЕЈ И ЕУРИДИКА

„ОРФЕЈ И ЕУРИДИКА“ ИЗ „ЉУБЕ“ ОСВОЈИЛИ ПРЕГРШТ НАГРАДА „Глума је аритметика, алгебра и геометрија, а у својим врховима теорија релативитета.“ „Режија је трансфузија идеја и распламсавање глумачких емоција.“ (Мирослав Беловић) Драмска група „Љуба“ пре три године отпочела је славодобитни низ учешћа на Фестивалу кратких драмских форми деце и младих Београда меморијал Драгослав Симић. Ове године тај низ крунисали смо са чак пет награда у различитим категоријама. Чланови драмске групе наше школе представили су се представом „Орфеј и Еуридика“,по тексту Златка Грушановића у драматизацији и режији наставника српског језика Ане Милуновић пред стручним жиријем 17. Фестивала кратких драмских форми деце и младих Београда меморијал Драгослав Симић у КЦ Раковица у среду 10.05.2017.године. За сценски приказ ове занимљиве верзије старогрчког мита сценографију је осмислила и са ученицима ликовне секције наше школе урадила наставница ликовне културе Биљана Мицковић Миловановић. Сценска маска и костими који су нас водили чак до самог хада били су, такође, дело наставнице Миловановић. За сценску чаролију неопходна је музичка подлога, нарочито када је један од главних ликова митски свирач Орфеј, за избор музике побринула се наставница Милуновић и наставник музичке културе Василије Савић који је био задужен за дизајн звука и светла. Стручни жири који су чиниле СВЕТЛАНА СРЕТЕНОВИЋ , дипл. глумица и драмски педагог и БОРИС ВЕЛКОВ , драматург, донео је одлуку да представа „Орфеј и Еуридика“ освоји прву награду у својој категорији, ученици од 5-8. разреда. Доделио је признање Биљани Мицковић Миловановић за костим и сценографију, нашем ученику Марку Вукомановићу награду за улогу Харуна, а Ана Милуновић освојила је награду за режију представе и ласкаво признање за најуспешнијег драмског педагога. У стварлачком процесу представе учествовоали су чланови драмске секције свих узраста и својим импровизацијама и смелостима у извођењу допринели младалачкој виталности овог текста.Мали глумци заслужили су велики поклон од свих нас: Еуридика – Сара Бркић; Орфеј – Петар Степановић; Редитељка – Нина Бобић; Харун – Марко Вукомановић; Хад – Марко Огрењац; Персефона – Ана Гребник; Чувар у паклу 1 – Ђорђе Марчетић; Чувар у паклу 2 – Немања Милетић; Еуменида 1 – Стефанија Бига; Еуменида 2 – Вања Зековић; Еуменида 3 – Николија Пауновић; Сизиф – Дино Ахмети; Тантал – Матеј Перишић; Танталов мучитељ – Душан Поповић; Створење из пакла 1 – Стефан Ђурђевић; Створење из пакла 2 – Немања Продановић и Змија – Мила Протић Наш Орфеј носи електричну гитару Фендер стратокастер уместо златне лире, а Хада осваја хеви-метал звуцима.Чини вам се немогуће, дођите 6. 6. 18:30 ч у свечану салу ОШ „Љуба Ненадовић“ и уверите се! Прво извођење после премијере на градском такмичењу резервисано је за ученике и наставнике наше школе, а од 19:30 ч, врата су отворена за родитеље наших ученика, бивше ученике, баке, деке и све заинтересоване који желе да нас подрже и виде победничку представу на коју смо јако поносни!