ПЕВАЧКО ГЛУМАЧКИ СУСРЕТ ШКОЛА ЧУКАРИЦЕ 2016

ПЕВАЧКО- ГЛУМАЧКИ СУСРЕТИ УЧЕНИКА ЧУКАРИЧКИХ ШКОЛА У петак 22.04.2016. у Културном центру Чукарица окупили су се ученици свих чукаричких школа како би једним занимљивим програмома показали своја уметничко сценска умећа и помогли онима којима је помоћ најпотребнија. У двосатном програму на велико сцени смењивали су се соло певачи, мали бендови, играчке групе, хорови и глумци. Иза сцене ученици средњих и основнох школа имали су прилике да се друже и упознају. Наша школа представила се музичко сценским игроказом „Сусрет Карађорђа и Бетовена“ . Сценарио је настао инспирисан идејом о историјском и културолошком сусрету почетком деветнаестог века у Европи и Србији. На сцену је прва изашла Софија која је певала сегмент песме „Седам сати удара“ да би Катарина Лазић и Ана Манџо пренеле атмосферу исте епохе кроз интерпретацију сонате за клавир и виолину „Souvenir de campagne“ Op.18.No.1. Центрлни део наступа је чинила интерпретација стихова Милована Данојлића. Стихове су у драмском стилу говорили Анастасија Ђукић, Никола Мандић и Василије Вуксановић. Аплауз на отвореној сцени добиле су наше вишеструко награђиване гимнастичарке Нађа Симеуновић, Лидија Мишљеновић, Анастасија Костић и Ања Вковић изводећи своју тачку на савремену музику чиме су пренеле атмосферу савременог доба што су поентирали глумци говорећи сихове песме „Карађорђе по други пут међу Србима“. Посебно смо поносни што је као један од водитеља програма манифестације наступио Марко Вукомановић, ученик 5-1 одељења наше школе. Највећа награда нашим ученицима били су аплаузи и озарена лица у публици као и задовољство што су имали прилике да виде своје другове из исте општине и уживају у њиховим уметничким умећима.