ФЕСТИВАЛ КРАТКИХ ДРАМСКИХ ФОРМИ 2016

Фестивал кратких драмских форми У среду 21.04.2016, свечана сала наше школе била је претворена у малу фестивалску дворану. Представе које су се пласирале на градско такмичење кратких драмских форми из општине Чукарица представљене су ученицима и наствавницима школе у међусмени. Прво смо имали прилику да видимо представу „Бесмртне вредности“ 13. Београдске гимназије. Ауторски пројекат нашег бившег учениика Страхиње Радовановића представља плод савремених театарских тенденција које комбинују театар покрета и мултимедијални садржај преносећи јединствену универзалну поруку о важности мира, љубави и пријатељства. Пошто су ученици овацијама испратили актере представе, на сцену је ступио музички интермецо. Овај креатибни интермецо је плод рада часова изборног предмета хор и оркестар ОШ „Љуба Ненадовић“. Каћа Лазић на клавиру и Ана Манџо на виолини извеле су композицију „Souvenir de campagne“ Op.18.No.1, док је Софија отпевала део народне песме „Седам сати удара“. Затим су ученици ОШ „Љуба Ненадовић“ дочарали део атмосфере 19.века извођем представе „Бечки бал код Мине Караџић“ . Представа је режирана у маниру епохе реализма изводећи на сцену историјске личности - породицу Вука Караџића, владику Петра Петровића Његоша, Бранка Радичевића, кнеза Милоша Обреновића, Милицу Стојадиновић Српкињу и Ђуру Даничића. Иако без оригиналних костима и са сведеном сценографијом, ученици су убедљиво приказали односе међу личностима и атмосферу чувених балова који су приређивани у Вуковом дому. Валцер који су ученици извели као део представе водио је према крају програма, а представа је крунисана чувеном здравицом из Вукове „Песмарице“. На овај начин ученици су одржали генералну пробу пред учешће на 16. градском такмичње кратких драмских форми меморијал „Драгослав Симић“.